Küçükçekmece Alçıpan Ustası

Küçükçekmece alçıpan ustası, 1894 yılında kullanılmaya başlanan alçıpan ile dekorasyon alanında çalışan kişilere verilen addır. Esnek yapılı, hafif bir malzeme olan alçılar,  pek çok alanda kullanılan dekorasyon malzemeleridir. Küçükçekmece alçıpan ustaları alçıpanla çalışıp dekorasyonda başarılı sonuçlar elde eden kişilerdir.

Küçükçekmece Alçıpan Ustası

Dekorasyon, insanlık tarihi kadar eskidir. Müzeleri bile gezdiğimizde görürüz ki insanlar her zaman güzele ilgi duymuş ve yaşadıkları alanları güzelleştirmeye çalışmıştır. Günümüz dünyasında da  dekorasyonunun öneminin artması Küçükçekmece alçıpan ustası arayışını da önemli bir hale getirmiştir. Eskiden daha az insanın ulaşabildiği alçıpan dekorasyon işlemlerine, uygun fiyatlı Küçükçekmece alçıpan ustaları sayesinde artık çok daha fazla insan ulaşabilmektedir.

Alçıpanlar, nefes alma özelliği olan, mekanlardaki nem oranını dengeleyen ve ısı yalıtımı sağlayan yapı malzemeleridir. Bu yüzden sadece görsel açıdan değil, sağlık açısından da çok tercih edilen malzemeler olan alçıpanlar, günümüzde en fazla kullanılan dekorasyon malzemeleridir.  Aynı zamanda demonte özelliği de alçıpanları özellikle ilk sıraya koyan özellikleridir. Küçükçekmece alçıpan ustası olan firmamız, sizi en sağlıklı ve şık alçıpan uygulamaları ile buluşturmak için her zaman hizmetinizdedir.

Küçükçekmece Asma Tavan Ustası

Asma tavanlar, istediğiniz görseli tavanınıza resmetmeye yarayan sanatsal uygulamalardır. Görüntü kirliliğine yol açan alanları gizlemede oldukça işe yarayan asma tavanlar, cam, seramik ve kumaş plastik, mineral, ahşap, metal ve alçı asma tavanlar gibi çeşitli türlere ayrılırlar. Uygulama kolaylığı, malzemenin niteliği gibi pek çok farklı sebepten dolayı en fazla tercih edilen asma tavan türü, alçı asma tavanlardır . Küçükçekmece asma tavan ustası olan firmamızda asma tavan uygulamaları hayal ettiğinizden bile güzel şekilde sizlerle buluşmaktadır.

Küçükçekmece Bölme Duvar Ustası

 Küçükçekmece bölme duvar ustalarına geçmeden Alçıpan duvar nedir? sorusuna cevap vermek doğru olacaktır. Alçıpan duvar, alçıpanla mekanları bölüp yeni alanlar yaratan dikey, genelde kapısız uygulamalara verilen isimdir. 7-8 cm arasındaki kalınlığı ile mekanları  daraltmayan alçıpan duvarlar, normal beton duvarlara göre daha pratik ve ekonomik  uygulamalardır.  Alçıpan bölme duvar sayesinde evlerde farklı yaşam alanları oluşturulabilir, hastanelerde hasta bölümleri ayrılabilir, kütüphanelerde çalışma alanları yaratılabilir ya da ofislerde çalışma arkadaşlarının kendilerine ait alanlarda çalışmaları sağlanabilir. Küçükçekmece bölme duvar ustası olarak çalışan firmamızda  en kullanışlı ve şık  bölme duvar uygulamaları örneklerini görmeniz mümkün olacaktır.

Küçükçekmece Niş

Niş,  duvarları kullanışlı hale getiren, duvarların oyulmasıyla dekoratif görüntüler yaratan uygulamalara verilen isimdir. Günümüz evlerinde çok sık gördüğümüz nişler en çok nerelerde kullanılır? Nişler, raf, kitaplık, televizyon ünitesi ve vitrin ve  çiçeklik olarak kullanılır. Fakat bunların dışında da müşteri beklentisine göre farklı niş çalışmaları Küçükçekmece niş firmamız tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Küçükçekmece kartonpiyer

Tavanların göbek denilen orta noktalarında, duvarlarla  tavanın birleşim yerlerinde, Şöminelerin üst kısmında ve kenarlarında, duvar süslemelerinde, ve Isı yalıtımına ihtiyaç olan yerlerde alçıpanla yapılan dekoratif  ve işlevsel uygulamalara kartonpiyer denir. En eski mekan süsleme uygulamalarından olan kartonpiyerler, Küçükçekmece kartonpiyer uygulayıcısı olan firmamız tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Kartonpiyer Çeşitleri Nelerdir?

Alçı Kartonpiyer:  Alçı, su ve elyafın karıştırılmasıyla meydana gelen kartonpiyer türüdür. Farklı model ve tasarımlar yapılmasına izin veren en  dayanıklı  kartonpiyer çeşididir.

Köpük Kartonpiyerler: Dekoratif amaçlı tercih edilen, hafif kartonpiyer çeşididir.

Küçükçekmece alçıpan ustası mı arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Profesyonel ve becerikli ustalarımız, tüm alçıpan isteklerinizi en başarılı şekilde gerçekleştirmek için her zaman yanınızda.