Güngören Alçıpan Ustası

Güngören alçıpan ustası,  İstanbul Güngören’de hizmet veren ve alçı dekorasyon işlemleri yapan kişilere verilen addır. Alçı dekorasyonu son zamanların en trend dekorasyon uygulamalarıdır. Ortamları başkalaştıran ve görsel açıdan harika bir görüntü veren alçıpan uygulamaları, Güngören alçıpan ustaları tarafından en şık ve amacına uygun olarak uygulanmaktadır.

Güngören Alçıpan Ustası

Alçıpan ustası, alçıyı kullanarak kapalı mekanları süsleyen kişilere verilen addır. Güngören alçıpan ustası, matematiksel hesaplarla alçıpanı kesip kalıp çıkaran, farklı uygulamalar için farklı detaylara dikkat eden ve kendini sürekli yenileyen kişilerdir. Güngören alçıpan ustası, asma tavan, bölme duvar, kartonpiyer, niş, korkuluk, şömine gibi her türlü ihtiyacınızı en titiz şekilde gerçekleştiren kişilerdir.

Güngören Asma Tavan Ustası

Güngören asma tavan ustası, kapalı mekanlarda tavanı daha işlevsel hale getirebilen kişilerdir. Hem dekorasyon hem de işlevsellik açısından mükemmeli hedefleyen Güngören  asma tavan ustası, titiz ve ince bir uygulama sonucunda bambaşka ortamlar yaratabilmektedir. Hem dekorasyon amaçlı hem de ısı yalıtımı ve tesisat kablolarının kapatılması amacıyla yapılan asma tavanlar, yaşam alanlarında modern bir ortam yaratmaktadır. Spot ışıklar, led ışıklar, gergi tavan ve farklı boyama teknikleriyle zenginleştirilen asma tavan uygulamaları, günümüzde sıkça tercih edilmektedir. Güngören alçıpan ustası olarak hizmet veren firmamızda tüm asma tavan ihtiyaçları mükemmel birer örnek haline dönüşebilmektedir.

Güngören Bölme Duvar Ustası

Güngören bölme duvar ustalarına geçmeden önce cevaplamamız gereken soru,  Alçıpan duvar nedir? sorusudur. Alçıpan duvar, alçıpanla mekanları bölerek yeni alanlar yaratan dikey ve kapısız uygulamalardır. 7-8 cm arasındaki kalınlığı ile mekanları  daraltmayan alçıpan duvarlar, pratik uygulamalar oldukları için normal duvarlara göre daha fazla tercih edilmektedir.  Bu sayede evlerde farklı yaşam alanları oluşturulabilmekte, hastanelerde hasta bölümleri ayrılabilmekte, kütüphanelerde çalışma alanları yaratılabilmekte ya da ofislerde çalışma arkadaşlarının kendilerine ait alanlarda çalışmaları sağlanabilmektedir. Güngören bölme duvar ustası olarak çalışan firmamız, en kullanışlı, şık ve modern  bölme duvar uygulamalarıyla sizlere hizmet vermektedir. Aynı şekilde alçıpan duvar ünitesi uygulaması da Güngören bölme duvar ustası olan   firmamız tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Alçıpan duvar yapılırken dikkat etmemiz gerekenler

Alçıpan duvar yapılırken dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğunda sıfır hatayla sonuçlanmaktadır. Eğer Güngören alçıpan ustası bunlara dikkat etmezse sonuç hayal kırıklığı olabilmektedir.

  • Uygulanacak alanın yapısına ve kullanım amacına göre doğru alçıpan paneli seçilmeli
  • Alçıpan bölme duvar ölçüleri alınırken çok dikkatli davranılmalı
  • Kaliteli malzeme ve kaliteli  işçilik olmadığında  duvar bir süre sonra sallanır.
  • İskelete sabitlenirken kullanılan vidaların çok az bir şekilde alçıpana gömülmesi gerekir. Bu ayarın kaçması sorun yaratmaktadır.

Güngören Niş

Güngören r Niş duvarların oyulup profiller yerleştirilmesi ve üzerinin alçıyla kapatılması ile yapılan duvar dekorasyonlarına verilen isimdir. Duvarlarda sergi alanları yaratmak için tercih edilen nişler özellikle dar alanlarda harika bir dekorasyon ögesi olmaktadır. Kitaplık, raf,  şömine ve vitrin amacıyla kullanılan nişler, ince işçilik gerektiren uygulamalardır. Güngören niş firmamızda profesyonel niş modellerimizi görebilirsiniz. 

Güngören kartonpiyer ustası

Kartonpiyer, duvar-tavan birleşimlerindeki kötü görüntüyü gizlemek için yapılan alçı işlemleridir. Hemen her binada rastlayabileceğimiz kartonpiyerler, tarih anlamında da çok eski bir uygulamadır.  Güngören kartonpiyer ustası olan firmamızda en modern ve iyi işçilikli kartonpiyerler uygulanabilmektedir. Her bütçeye uygun çeşidinin olması, boyanabilir yapıda olması, ve farklı uygulamalarla zenginleştirilmesi kartonpiyerleri, ev dekorasyonu için  vazgeçilmez kılmaktadır. Kartonpiyer çeşitlerimizi görmek ve uygulama örneklerimizi izlemek için Güngören  kartonpiyer ustalarımızdan mimari destek alabilirsiniz.