Çatalca Alçıpan Ustası

Çatalca alçıpan ustası, alçı plakaları yardımıyla her türlü dekorasyon işlemini gerçekleştiren ve bunu mükemmel bir işçilik ve özenle yapan, bu alanda profesyonel hizmet veren kişilerin genel adıdır. Çatalca alçıpan ustaları sayesinde artık İstanbul’daki evler çok daha şık çok daha güzel olmakta. Evlerde, iş yerlerinde ve toplu alanlardaki tüm dekorasyon işlemleri için başvuracağınız Çatalca alçıpan ustaları son moda uygulamaları sizin için gerçekleştirir.

Çatalca Alçıpan Ustası

Çatalca’da orta kısmı  alçıdan ve iki yüzü de özel bir kartondan oluşan plakalarla tavan ve  duvar dekorasyonu gerçekleştiren kişilere Çatalca alçıpan ustası denir. Çatalca ve civarında ikamet ediyorsanız ve bir alçıpan ustasına ihtiyacınız varsa Çatalca alçıpan ustası olarak hizmet veren firmamız, size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Alçıpan, günümüzdeki en yaygın kullanılan dekorasyon malzemesidir. Eskiden sadece evler için kullanılırken şimdi metro istasyonlarında bile alçıpan uygulamalarına rastlayabilmekteyiz. 

Çatalca Asma Tavan Ustası

 Asma tavan, mekanların tavanlarında daha iyi bir görüntü elde edebilmek için çelik konstruksiyon veya ahşap tavan iskeleti yardımıyla gerçekleştirilen dekorasyon uygulamalarıdır. Amaç tavandaki kötü görüntüleri yok edip tavana baktığımızda huzur bulmayı sağlamaktır. Çatalca asma tavan ustaları, binlerce modeli tavana uygulayabilen sanatçılardır da diyebiliriz. Suya, neme dış etkenlere dayanıklı, silinebilir yıkanabilir ve boyanabilir olması sebebiyle aynı zamanda da sağlıklı bir dekorasyon uygulaması olan asma tavanlar evlerinizde bambaşka dünyalar yaratabilmenizi sağlayabilmektedir. Kullanıldığı malzemeye göre çeşitlere ayrılan asma tavanlar Çatalca asma tavan ustası olarak hizmet veren firmamızca en profesyonel şekilde uygulanmaktadır.

Çatalca  Bölme Duvar Ustası

 Çatalca bölme duvar ustası, mekanları bölerek yeni alanlar yaratan kişilere verilen addır.  Peki bölme duvar nasıl yapılır? Bölme duvar yapımına doğru ölçüyü alarak ve ortam için en uygun malzemeyi seçerek başlanır. Uygun ölçüde iskelet kesildikten sonra, iskelet duvar yapılacak alana sabitlenir. Üzerinde montaj delikleri açılır. Dübeller takıldıktan sonra zemin iskeleti üzerine oturtularak sabitlenir. Duvar panelin yaslanacağı alana iskelet takmak için  su terazisi yardımıyla tabandan tavana ölçü alınır ve  iskelet bu ölçüye göre kesilir. Vidalama ve dübel işlemlerinden sonra duvar delinir ve iskelet yerine yerleştirilip sabitlenir. Tavana iskelet sabitlendikten sonra boşta kalan alana da aynı işlem yapılır ve alçıpan paneller bu iskeletin üzerine vida yardımıyla sabitlenir.

Çatalca bölme duvar ustasının gerçekleştirdiği bölme duvarlar, alanlardan yeni işlevsel alanlar yapmaya yönelik uygulamalardır. Özellikle ev, ofis ve kafelerde tercih edilen bölme duvarlar farlı boya tasarımları yapılarak zenginleştirilebilir. 

Çatalca Niş

Niş, duvarlarda açılan dekorasyon delikleridir diyebiliriz. Duvarların oyulmasıyla elde edilen nişler, evlerde fotoğraf, dekoratif obje ya da kitap koymak için tercih edilmektedir. Özellikle rafların daralttığı ortamlarda yer tasarrufu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen nişler son zamanların en trend dekorasyon çalışmalarıdır. Çatalca niş firmamızda duvara zarar vermeden en güzel ve farklı niş uygulamaları yapılmaktadır. Aynı zamanda büyük eşyaları gizlemek için de yararlanabileceğiniz nişler, doğru ellerde uygulandığında mükemmel sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Siz de Çatalca ve çevresinde yaşıyor ve evinizde niş uygulaması yaptırmak istiyorsanız Çatalca niş firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 Çatalca kartonpiyer

Tavanla duvarın birleştiği noktalarda uygulanan ve evlere farklı bir hava katan kartonpiyerler, hem görsel açıdan farklı desenler sunması hem de bu şekilde istenmeyen görüntüleri kapatması sayesinde hemen hemen her evde görebildiğimiz uygulamalardır. Bir korniş türü olarak kabul edebileceğimiz kartonpiyerler, kapı, pencere ve dolap üstlerinde de sıkça rastladığımız uygulamalardır.

Eğer siz de Çatalca kartonpiyer ustası arayışındaysanız bir an önce bizimle iletişime geçmelisiniz.