Bayrampaşa Alçıpan Ustası

Bayrampaşa alçıpan ustası, 20 cm x 250 cm ölçüsünde ve 1,25 cm kalınlığında alçı  panellerle dekoratif uygulamalar yapan kişilere verilen addır. Her iki tarafı kağıt kaplı, orta kısmı preslenerek sıkıştırılmış, duvar ve tavan sistemlerinde kullanılan alçı paneller, Bayrampaşa alçıpan ustaları tarafından titizlikle ve profesyonelce uygulanmaktadır.

Bayrampaşa Alçıpan Ustası

BD’de Augustine Sackett tarafından patenti alınan alçı levhalar, her geçen gün farklı uygulamalarda kullanılmak üzere geliştirilmektedir. Bayrampaşa alçıpan ustası, asma tavan, kartonpiyer, bölme duvar, niş gibi uygulamalarla hayatımızda büyük yer tutmaktadır. Özellikle günümüzde tüm kapalı alanlarda rastlanır hale gelen alçıpanlar, Bayrampaşa alçıpan ustası olan elemanlarımızca mükemmel şekilde uygulanmaktadır.

Alçıpan uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenler:

 • Alçıpan uygulamasından önce uygulanacak materyaller her yönden kontrol edilmeli ve onay alındıktan sonra başlanmalıdır.
 • Vidalama işleminde tabanlar için 32’lik çelik çivi, tavanlar için  ise 8 lik dübel kullanılmalıdır.
 • Profillerin eksen aralığı 60 cm’den fazla olmamalıdır.
 • Çatlamaların önlenmesi için, kapı yanlarına konacak alçıpan plakalar “L” şeklinde kesilip kapı üstünde birleştirilmelidir.
 • Islak bölgelerdeki uygulamalarda suya dayanıklı alçıpan kullanılmalıdır.
 • Yapıştırma işleminin sağlıklı olması için, yapıştırılacak yerlerde temizlik yapılmalıdır.
 • Küçük parçalar kullanılmamalıdır.
 • Plakalar taşınırken ve saklanırken uygun koşullar sağlanmalı
 • Tüm alçıpan uygulamaları gerçek ustalar tarafından yapılmalı. Bu anlamda Bayrampaşa alçıpan ustası olan elemanlarımız sizin için ideal olacaktır.

Bayrampaşa Asma Tavan Ustası

Otellerde, iş yerlerinde, bürolarda, konferans salonlarında, AVM’lerde, kafe ve restoranlarda, evlerde, stüdyolarda  ve daha pek çok yerde kullanılan dekor ve ısı yalıtım amaçlı uygulamalar verilen isimdir. Aynı zamanda da ortamdaki sesin yankılanmasını önleyen asma tavanlar, farklı formatlarda uygulanabilmektedir. Özellikle de Bayrampaşa asma tavan ustası olan firmamızda yüzlerce çeşit asma tavan modeli bulunmaktadır.

Asma tavan çeşitleri şunlardır:

 • Petek asma tavan
 • Lamel asma tavan
 • Karolam Asma Tavan
 • Alüminyum Asma Tavan
 • Akustik Asma Tavan
 • Metal Asma Tavan

Bayrampaşa   Bölme Duvar Ustası

Bölme duvar, alçı panellerle farklı şekillerde yapılabilen, ortamları bölmeye yarayan işlemlerin genel adıdır. Bayrampaşa bölme duvar ustası, ev, kafe, büro, hastane, fabrika gibi yerlerde yeni bölgeler yaratabilen kişilerdir. Bunu yaparken de en profesyonel şekilde, amacına ve kuralına uygun şekilde davranırlar. Bayrampaşa bölme duvar ustaları aynı zamanda farklı tasarımlarıyla da ortamları renklendirip güzelleştirme misyonu da yüklenirler.

Bayrampaşa Niş

Duvarları delerek  oluşturulan zarif ve modern alanlara niş denir. Özellikle salonlarda kitaplık ya da objelere yer açan niş uygulamaları, diğer alanlarda da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Önemli olan ince hatlı ve hatasız uygulamalar yapılmasıdır. Bu anlamda Bayrampaşa niş ustası olarak hizmet veren elemanlarımız, simetrik ve modern dokunuşlarla uygulama yapmaktadırlar. Dekorasyon stilini canlandırmak için yapılan nişler, ortamlara şık ve işlevsel bir anlam kazandırmaktadır. Özellikle de ayna ve led ışıklarla desteklendiğinde dikkat çeken ortamlar yaratmak mümkün.

Bayrampaşa kartonpiyer

Kartonpiyer, Stropiyer Alçı döküm veya sıkıştırılmış köpük plakalar ile yapılan süsleme sanatıdır. Kişilerin beklentilerine göre değişebilen kartonpiyer modelleri, bu anlamda kullanıcılara özgürlük tanımaktadır. Alçı ya da köpükten yapılabilen kartonpiyerler, ortamlara estetik bir hava katmak ve kötü görüntüyü yok etmek amacıyla uygulanmaktadır. Bayrampaşa kartonpiyer ustası olan elemanlarımızla en fazla çeşidi olan ve en iyi işçiliği sunan bir anlayışla çalışmaktayız.

Bayrampaşa alçıpan ustası aramalarınız için, en uygun seçenek olan firmamız, geniş model aralığı ve profesyonel uygulamalarla dikkat çekmektedir. Uygun fiyatlı Bayram paşa alçıpancı istiyorsanız bizimle iletişime geçmeden karar vermeyin.