Başakşehir Alçıpan Ustası

Başakşehir alçıpan ustası, yapı malzemesi olarak ilk defa 1894 yılında kullanılmaya başlanan alçıpan ile mekan süslemeleri ve işlevsel alanlar yapan kişilere verilen addır. Esnek yapılı, hafif bir malzeme olan alçılar birçok alanda kullanım kolaylığı sağlayan malzemelerdir. Başakşehir alçıpan ustaları da bu anlamda başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Başakşehir Alçıpan Ustası

İç mekanlarda dekorasyonunun öneminin artmasıyla Başakşehir  alçıpan ustası arayışı da yaygınlaşmaya başlamıştır. Eskiden çok az insanın ulaşabildiği alçıpan dekorasyon işlemlerine, uygun fiyatlı Başakşehir alçıpan ustaları sayesinde artık çok daha fazla insan ulaşabilmektedir. Nefes alma özelliği ile mekanlardaki nem oranını dengeleyen ve ısı yalıtımı sağlayan alçıpanlar sadece görsel açıdan değil, fayda açısından da çok tercih edilen uygulamalar haline gelmiştir. Demonte özelliği sayesinde istenildiğinde vazgeçebildiğimiz bir uygulama olması da alçıpan dekorasyonlarını tercih edilir kılmaktadır.

Başakşehir Asma Tavan Ustası

Asma tavanlar, hayallerinizi tavanınıza resmetmeye yarayan sanatsal uygulamalardır. İç mekanı güzelleştirmede ve görüntü kirliliğine yol açan alanları gizlemede oldukça işe yarayan asma tavanlar birkaç farklı türe ayrılmaktadır. Cam, seramik ve kumaş plastik, mineral, ahşap, metal ve alçı asma tavanlar bu türlerden bazılarıdır. Alçı asma tavanlar uygulama kolaylığı, malzemenin niteliği gibi pek çok farklı sebepten dolayı en fazla tercih edilen asma tavan türüdür. Başakşehir asma tavan ustası olan firmamızda asma tavan uygulamaları titizlikle uygulanmaktadır.

Başakşehir   Bölme Duvar Ustası

Başakşehir bölme duvar ustalarına geçmeden önce cevaplamamız gereken soru,  Alçıpan duvar nedir? sorusudur. Alçıpan duvar, alçıpanla mekanları bölüp yeni alanlar yaratan dikey, genelde kapısız uygulamalardır. 7-8 cm arasındaki kalınlığı ile mekanları  daraltmayan alçıpan duvarlar, pratik uygulamalardır.  Bu sayede evlerde farklı yaşam alanları oluşturulabilir, hastanelerde hasta bölümleri ayrılabilir, kütüphanelerde çalışma alanları yaratılabilir ya da ofislerde çalışma arkadaşlarının kendilerine ait alanlarda çalışmaları sağlanabilir. Başakşehir bölme duvar ustası olarak çalışan firmamız en kullanışlı ve şık  bölme duvar uygulamalarıyla sizlere hizmet vermektedir. Aynı şekilde alçıpan duvar ünitesi uygulaması firmamız tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Başakşehir Niş

Niş duvarları kullanışlı hale getiren uygulamalardır. Günümüz evlerinde çok sık gördüğümüz nişler en çok nerelerde kullanılır bir bakalım.

Nişler, oturma odalarında raf, kitaplık, televizyon ünitesi ve vitrin olarak, yatak odalarında dekoratif amaçlı, banyolarda raf olarak, mutfaklarda mutfak dolabı ve raf olarak yaygın kullanılan nişler, dış mekanlarda da tercih edilmektedir. Balkonlarda ve bahçe duvarlarında çiçeklik olarak kullanılabilirken, ev dışı mekanlarda da tercih edilen uygulamalardır. Başakşehir niş arayışlarınızda tek tercih olması gereken firmamız, en güzel niş modelleriyle sizlerin hizmetinde.

Başakşehir kartonpiyer

Tavanların göbek denilen orta noktalarında, duvarlarla  tavanın birleşim yerlerinde, Şöminelerin üst kısmında ve kenarlarında, duvar süslemelerinde, ve Isı yalıtımına ihtiyaç olan yerlerde kullanılan dekoratif uygulamalardır. Malzemesi alçı olan kartonpiyerler, en eski mekan süsleme uygulamalarıdır. Başakşehir kartonpiyer uygulayıcısı bir firma olarak en modern ve en göz alıcı uygulamalarımızla sizlerin emrinizdeyiz.

Kartonpiyer Çeşitleri Nelerdir?

Alçı Kartonpiyer:  Alçı, su ve elyafın karıştırılmasıyla meydana gelen kartonpiyer türü olan bu kartonpiyerler, içindeki elyaf sayesinde köpük kartonpiyerlere göre daha dayanıklıdır.  Alçı kartonpiyer yapılırken karışım hazırlanıp  kalıplara koyulu ve  dondurulur. Donduktan sonra uygulamaya hazır hale gelir. Birçok farklı kalıp çeşidi olduğu farklı model ve tasarımlar yapılabilmektedir.

Köpük Kartonpiyerler: Daha çok  dekoratif amaçlı kullanılan, kartonpiyer türüdür. İçi hava olduğundan oldukça hafiftir. Birçok modelle uygulama imkanı sunmaktadır.

Başakşehir alçıpan ustası mı arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Profesyonel ustalarımız, tüm kartonpiyer isteklerinizi en başarılı şekilde gerçekleştirmektedir. Göz alıcı mekanlar için, bizimle iletişime geçin.